فروشگاه سیم و کابل غفاری

کابل آلومینیومی چیست

کابل آلومینیومی

کابل آلومینیومی

کابل آلومینیومی از جمله تجهیزات و کابل هایی است که دارای هادی از جنس الومینیوم دارد و از غلاف یا روکش از جنس پی وی سی تشکیل شده است. دارای تنوع بالایی هستند و به همین دلیل در ضخامت های مختلف تهیه و تولید شده اند. کابل های آلومینیوم وزن سبک تری نسبت به نمونه کابل های مسی دارند. این کابل ها از قیمت ارزان تری هم برخوردار هستند. دارای انعطاف پذیری بالایی دارند و به سبب داشتن ویژگی های خاص که در زیر بیان می شود می توانند جایگزین کابل های مسی باشند:


– تنوع بالا و قابلیت استفاده در شرایط کاری مختلف
– هزینه مناسب و ارزان تر
– مقاومت بالا در مقابل خوردگی و سایش
– دارای قابلیت انتقال و توزیع جریان
– سهولت نصب و راه اندازی
– سازگاری با سایر فلزات و عدم ایجاد نویز


کابل الومینیوم در مواردی مانند توزیع برق، کابل کشی های ساختمان، انواع کابل کشی آسانسور و استفاده در ماشین الات سنگین کاربرد دارد. کابل آلومینیومی در سایز های مختلف تهیه و تولید شده است که کوچکترین سایز آن 1 * 16 و بزگترین سایز آن 5 * 35 است. برای تهیه و خرید انواع کابل الومینیومی می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما در تماس باشید. کابل آلومینیومی در برند های مختلف مانند سیمیا، البرز نور الکتریک و جنرال الکتریک تهیه و تولید شده است. هر یک از برند ها طبق استاندارد های ملی و بین المللی انواع مختلف سیم و کابل را تولید نموده است که برای تهیه و خرید مستقیم می توانید به نمایندگی های آن مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

انواع کابل آلومینیومی

خرید کابل آلومینیومی

خرید کابل آلومینیومی هم مانند خرید سایر تجهیزات الکتریکی نیازمند دقت است. افراد بسیاری برای انتخاب میزان ابعاد و متراژ و نوع کابل آلومینیوم دچار تردید می شوند و با توجه به تنوع بالا انتخاب بهینه و مطمئن کمی دشوار می شود. برای تسهیل این امر می توانید معیار های زیر را در نظر بگیرید و خرید کابل آلومینیومی را متناسب با آن انجام دهید:

نیاز های پروژه:

نیاز های پروژه مشخص کننده نوع کابل است. با بررسی عینی محیط پروژه می توانید به سادگی به تعیین نیاز های پروژه بپردازید.

– شرایط محیط کار:

در شرایط محیط کار عواملی مانند آب و هوا، میزان رطوبت، میانگین بارش فضای باز و بسته و وجود جانوران موذی تعیین کننده میزان مقاومت و نوع غلاف کابل است.

میزان دما و میزان جریان عبوری: میزان دما و جریان عبوری از سیم و کابل تاثیر به سزایی در انتخاب ضخامت و میزان قدرت و تحمل کابل دارد.

– میزان استحکام و مقاومت کابل:

میزان استحکام کابل بستگی به تعداد رشته و جنس غلاف دارد.

 

کاربرد و کارایی : کاربرد و کارایی کابل آلومینیوم در پروژه ها بسیار وسیع است. با مشخص کردن کاربرد می توانید مدل کابل را انتخاب کنید. در برخی آسانسور ها از کابل الومینیوم تخت استفاده می شود. با انتخاب کابل تخت می توانید نیاز های پروژه را بر طرف کنید.


میزان بودجه: با توجه به میزان بودجه ی مد نظر می توانید به سادگی کابل های آلومینیوم را انتخاب کنید.


نحوه تنظیم و توسعه در آینده: توسعه کار در آینده از مقوله های مهم است. می توانید مدل کابل را به گونه ای انتخاب کنید که اگر در آینده اجزاء جدید اضافه شدند و یا محیط پروژه توسعه یافت به خوبی پاسخگوی تغییرات باشید.
رفع نقص و عیب یابی : رفع نقص و عیب یابی از مهم ترین ویژگی های محیط کار است. اگر تهیه و خرید کابل ها با توجه به اجزا تفکیک شده باشد و از سه راهی ها و اتصالات به صورت گره استفاده شود، هر کابل مختص کار خاص خواهد بود. بنابراین رفع نقص سریع تر و ساده تر انجام می شود.فروشگاه سیم وکابل غفاری عرضه کننده انواع کابل آلومینومی می باشد.

قیمت کابل آلومینیومی

تا حد امکان سعی کنید از نمایندگی های معتبر خرید کابل های الومینیومی انجام دهید. نمایندگی های به صورت مستقیم با کارخانه ها در ارتباط هستند و به خرید بدون واسطه و با هزینه مناسب به شما کمک می کنند. اجناس و محصولات کاملا اصل از طریق نمایندگی ها عرضه می شود. خرید کابل مطمئن و با کیفیت یکی از مقوله های بسیار مهم است که می تواند در راه اندازی و تداوم کارایی سیستم تاثیر گذار باشد. به همین دلیل نمایندگی های معتبری که کابل های با کیفیت را ارائه می کنند از اطمینان بیشتری برخوردار هستند و می توانید با خیالی اسوده خرید نمایید.

 

قیمت کابل آلومینیومی بسته به متراژ و قطر کابل و نوع عایق متفاوت است. کابل الومینیومی در ابعاد و سایز های مختلف تهیه شده است و این موضوع بر قیمت تاثیر به سزایی دارد. از کابل الومینیوم می توان در پروژه های مختلف استفاده نمود. کابل های آلومینیومی عموما به صورت حلقه های 500 متری تا 1000 متری به فروش می رسند و جهت تهیه و سفارش و همچنین استعلام قیمت کابل الومینیومی می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

انواع کابل آلومینیومی

کاربرد کابل آلومینیومی

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد کابل آلومینیومی دارای ویژگی های خاصی چون انعطاف پذیری بالا و وزن سبک است. لذا در شرایط مختلف کاری می تواند جایگزین کابل های مسی شود.

کابل های مسی در صنعت برق وظیقه انتقال جریان و توزیع برق را بر عهده دارند. یکی از کاربرد های کابل الومینیومی در صنعت برق نیز همین مورد است و می تواند در شبکه کابل کشی انتقال جریان برق را بر عهده داشته باشد. کابل الومینیومی می تواند وظیفه فرمان و نگهداری تجهیزات را بر عهده داشته باشد و در اسانسور ها و جرثقیل ها و انواع قرقره ها استفاده شود. نوع دیگری از کاربرد کابل آلومینیومی کابل ارت است که در ساختمان ها و برج ها و تجهیزات مختلف استفاده می شود. در کابل کشی ساختمان ها و صنایع مختلف نیز استفاده می شود. کاربرد کابل آلومینیومی در صنعت شامل برق مخابرات، سیستم های امنیتی و است.

انواع کابل آلومینیومی

کابل الومینیومی دارای انواع مختلفی هستند و شامل موارد زیر است:


– کابل الومینیوم ابزار دقیق
– کابل فرمان
– کابل خود نگهدار
– کابل آلومینیوم فشار قوی
– کابل الومنیوم زره دار
– کابل زمینی: این کابل ها ولتاژ نامی 0.6 تا 1 دارند. تعداد رشته های دو و سه و چهار تایی از این مدل در بازار وجود دارد. از این کابل در پروژه های ولتاژ ضعیف استفاده می شود.

مزایای کابل آلومینیومی

 سیم آلومینیوم به طور کلی از مس انعطاف پذیرتر است زیرا سبک تر و قابل انعطاف است ، و آن را به یک ماده سیم کشی ایده آل برای استفاده در مسافت های طولانی تبدیل می کند. به همین ترتیب ، به طور قابل توجهی مقرون به صرفه تر از مس است. از جمله مزایای کابل آلومینیومی می توان به موارد زیر اشاره نمود:


• ایمنی مناسب
• مرتب و تمیز
• به سبب رنگ بندی خاص به سادگی قابلیت پنهان سازی دارد
• احتمال دزدی و سرقت کمتر
• کاهش هزینه


• قابل استفاده در معابر با عرض کم
• زمان نصب و راه اندازی کمتر
• قابل استفاده در مسافت های طولانی
• ساختار با دوام
• راه اندازی و توسعه ساده تر
• عیب یابی ساده تر
• ابعاد و اندازه های متنوع
• برند های مختلف

معایب کابل آلومینیویم

کابل های الومینیومی دارای معایب کمی هستند و این نشان از قدرت و قابلیت های بالایی است که این کابل دارد. از جمله معایب این کابل می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1.نکته منفی سیم کشی آلومینیوم این است که در برابر خوردگی آسیب پذیر است و بنابراین نمی تواند با عمر سیم مسی مطابقت داشته باشد. به همین ترتیب ، نرمی آن باعث مستعد شکستگی و شل شدن اتصالات می شود.
کابل های آلومینیوم خورنده هستند و می توانند باعث آتش سوزی شوند.


2. کابل های آلومینیوم با دستگاه های مخصوص گریس و سیم کشی پوشانده شده اند تا از بروز هرگونه حادثه در اثر گرما جلوگیری کنند.
3. کابل های الومینیوم حالت کششی کمتری نسبت به مس دارند.


4. سیم های آلومینیوم سبکتر از مس هستند و مسافت های طولانی را ممکن می کنند ، در حالی که سیم های مسی مقاومت بیشتری نسبت به آلومینیوم دارند و می توانند لحیم شوند.
5. سیم های آلومینیوم در مقایسه با مس در دماهای بالا منبسط می شوند و در دماهای پایین منقبض می شوند.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*